Dbaj. Szczególnie o siebie.

Dzień dobry! Zapraszam, zapraszam, zaraz rozpoczniemy spotkanie. Można sobie w międzyczasie zrobić kawę albo herbatę, wziąć ciastko, kanapkę i wygodnie się rozsiąść. To może takie pytanie na rozgrzewkę, czy są jakieś konkretne tytuły lub gatunki książek, które chcielibyście omówić? Jeżeli tak, to proszę rzucić sugestię, zobaczę, co się da w tej sprawie zrobić. Gotowi? To możemy w takim razie zaczynać. 

Jak troszczycie się o siebie? Nie musicie odpowiadać na głos, po prostu o tym pomyślcie. Czy przy całym pędzie życiowym pamiętacie aby zadbać o swoją psychikę? Jesteście swoimi najlepszymi przyjaciółmi? Nie bez powodu Was o to zapytałam, ponieważ dziś omówimy pokrótce książkę Brookie McAlary pt.: “Dbaj. Jak czule i życzliwie zaopiekować się sobą?”. Tytuł ma przede wszystkim pomóc nam “naładować” baterie, a także odzyskać poczucie sensu w tym, co robimy. 

Okładka książki pt.: "Dbaj. Jak czule, życzliwie i mądrze zaopiekować się sobą?"

Całość podzielona jest na 10 rozdziałów. Każdy z nich porusza inny temat. Na przykład jeden traktuje o odpoczynku, inny o zabawie, kolejny o dobrodziejstwach płynących z obcowania z naturą. Oprócz teorii, autorka umieściła różnego rodzaju ćwiczenia i podzieliła je na trzy grupy: te, które można zrobić w 30 sekund, w pół godziny, lub w niecały dzień. 

Myślę, że ten aspekt praktyczny jest naprawdę wartościowy. Szczególnie, że wykonanie części zadań nie zajmie więcej niż minutę (na przykład skomplementowanie kogoś). Z pewnością w niedalekiej przyszłości kilka z nich wcielę w swoją codzienną rutynę. W pierwszej kolejności wprowadzę te dotyczące rozciągania i przebywania na zewnątrz.

 

4 komentarze

  • Jestem ciekawa zadań, jakie mamy do wykonania.

  • Taki poradnik poleciła bym kilku osobom, sama jednak bardzo rzadko czytam takie książki.

Dodaj komentarz