Recenzja poradnika pt.: “Odpal myślenie”

Ostatnio czytałam wiele poradników, takich jak na przykład “Stres out. Jak przejąć kontrolę nad stresem” Earla Hippa czy “F**k it. Tylko spokój może cię uratować” Johna C. Parkina. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć o kolejnej książce motywacyjnej pt.: “Odpal myślenie” autorstwa Ozana Varola, która ma pomóc w osiągnięciu sukcesu zawodowego, za pomocą 9 prostych nawyków i strategii.

Autor jakiś czas temu pracował w NASA przy produkcji rakiet kosmicznych, dzięki czemu przemyca część specjalistycznej wiedzy tym samym pokazując, jak można ją wykorzystać w życiu codziennym. Porusza takie tematy jak na przykład zamiana klęski w zwycięstwo oraz wskazuje jak podejmować lepsze decyzje.  

 

Okładka książki pt.: "Odpal myślenie"

Całość składa się z dziewięciu rozdziałów. Skupiają się one w dużej mierze na różnych historiach np. o znanych postaciach, na podstawie których autor tłumaczy poszczególne tematy. Na końcu każdej części jest podana strona internetowa z ćwiczeniami, mającymi pomóc w zrozumieniu opisanych w danym dziale strategii. 

Książka ma niecałe 500 stron, jednak szybko się ją czyta. Niestety podczas zapoznawania się z nią, czasem zapominałam czego dotyczyło zagadnienie, a koncentrowałam się tylko i wyłącznie na  opowieściach. Dopiero przy podsumowaniu orientowałam się, co autor chciał przekazać. Najbardziej zapamiętałam ostatni rozdział, który opisywał to, jak raz odniesiony sukces innym razem potrafi doprowadzić do katastrofy. Jeżeli więc jesteście fanami poradników, to polecam zapoznać się z tym tytułem.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Literackiemu

4 komentarze

  • Ja takie poradniki mocno analizuje, więc muszę mieć więcej czasu na jego przeczytanie, niż mam obecnie.

  • Bardzo fajna jest ta książka. Myślę, że kiedyś sięgnę po nią. Jestem jej bardzo ciekawa.

  • Poradniki to książki, po które sięgam od czasu. Wiele można z nich wynieść. Może i na ten się skusze.

Dodaj komentarz