Premierowa recenzja książki pt.” “Stres out. Jak przejąć kontrolę nad stresem”

Według internetowej encyklopedii PWN, stres to “stan obciążenia systemu regulacji psychicznej powstający w sytuacji zagrożenia, utrudnienia lub niemożności realizacji ważnych dla jednostki celów, zadań, wartości”. Jak sobie można z nim poradzić? Na to pytanie odpowiada Earl Hipp – psycholog i psychoterapeuta, będący równocześnie autorem książki pt.: “Stres out. Jak przejąć kontrolę nad stresem”. 

Przyznam, że gdy ja chcę się wyluzować, to sprzątam. Głównie robię porządki w szafie. Jeśli ten sposób zawodzi, koloruję mandale lub z kimś rozmawiam. 

W poradniku zawarto informacje takie jak np. czym jest stres, jakie są różnice między długotrwałym a krótkotrwałym niepokojem, a także podano 11 technik, które mają pomóc w pokonaniu frustracji. Oczywiście część z nich należy ćwiczyć, aby przyniosły pożądane efekty. W książce również umieszczono telefony zaufania oraz adresy stron internetowych, na których czytelnik może znaleźć więcej informacji, dotyczących zagadnień poruszanych w danych rozdziałach. 

Bardzo podobała mi się zwłaszcza część o pozytywnym myśleniu, a w szczególności zawarte w niej sposoby na wyluzowanie, a także ta, w który opisano to, w jaki sposób osiągnąć spokój wewnętrzny. Myślę, że jest to dość przydatna lektura, jednakże należy pamiętać, że nie zastąpi ona rozmowy ze specjalistą (o ile taka będzie potrzebna). Polecam zapoznać się z tą książką osobom, które chciałyby nauczyć się panować nad stresem oraz tym czującym, że ta pozycja może być dla nich.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu You&Ya. 

6 komentarzy

Dodaj komentarz