|PREMIERA| Tajemnica tajemnicę pogania – recenzja książki “Kufer tajemnic”

Ostatni tydzień upłynął mi pod znakiem różnych wyjazdów – głównie z powodu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Kiedy jednak w końcu wróciłam do domu, czekała tam na mnie niespodzianka, w postaci powieści autorstwa Anny Bichalskiej pt.: “Kufer tajemnic”, który swoją premierę ma 20.10.2021 roku. 

Magda – główna bohaterka, znajduje na strychu stary kufer, należący do tajemniczej dziewczyny imieniem Stefania, która pewnego dnia  zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Kobieta postanawia odkryć co się z nią stało i kim ona tak naprawdę była. Tak się składa, że wraz z córką wyjeżdżają do miejscowości, w której być może znajdzie kolejne ślady obecności dziewczyny. Jednak czy aby na pewno jest gotowa, by poznać prawdę? I co łączyło Stefanię z jej rodziną?

Postaci występujących w książce było ponad dziesięć. Mimo że większość z nich to kreacje drugoplanowe, to niestety trochę się pogubiłam w ich powiązaniach rodzinnych, przez co skupiłam się tylko i wyłącznie na najbliższych bohaterki. 

Narracja w lekturze prowadzona jest z perspektywy pierwszo oraz trzecioosobowej, a akcja rozgrywa się w przeszłości i w teraźniejszości. Takie przeskoki czasowe, od razu skojarzyły mi się z inną książką, napisaną przez zagraniczną autorkę Sarah Penner. Mam na myśli tutaj “Zaginioną aptekę”. W obu występuje motyw tajemnicy i na tym podobieństwa się kończą. 

Było to moje pierwsze spotkanie z Panią Anną, które okazało się naprawdę udane. “Kufer tajemnic” czytałam z zapartym tchem, niecierpliwie czekając na rozwiązanie tajemnicy Stefanii i jej skrzynki. Przyznam, że przy tej lekturze starałam się odgadnąć, jak to wszystko się skończy, jednak niezbyt mi się to udało. Pomimo tego, że podczas jednej ze scen poczułam lekki niedosyt, to nie wpłynęło to za bardzo na moją opinię dotyczącą książki. Polecam ją szczególnie tym osobom, które lubią powieści obyczajowe z wątkiem tajemnicy. 

Za egzemplarz dziękuję

 

https://harpercollins.pl/
https://booktime.pl/

9 komentarzy

  • Niewątpliwie czuję się zainteresowana fabułą tej książki.

  • Nie znam tej autorki, ale to raczej nie jest literatura w moim typie. Dlatego raczej sobie odpuszczę.

  • Brzmi wyśmienicie. Serio. Nie słyszałam wcześniej o autorce, ale książka wydaje się idealna na jesienny wieczór. 🙂

  • Sama okładka zachęca nie do przeczytania tej pozycji. A więc nie będę długo zwlekać wlasnie z tą książką.

  • Wątki tajemnicy w ksiązkach uwielbiam, także chętnie zajrzę do tej książki w wolnej chwili.

Dodaj komentarz