Królewska guwernantka – historia Marion Crawford

Nie jestem jakąś wielką fanką rodziny królewskiej. Coś o niej wiem, ale nie jest to mój główny kierunek zainteresowań. Czasem jednak zdarza się, że mam możliwość zapoznania się z powieścią, która opowiada o tej najsławniejszej angielskiej rodzinie. Stąd też w moich książkowych zbiorach znalazła się „Królewska guwernantka” – historia Marion Crawford. 

Główna bohaterka królewską guwernantką została w roku 1933. Początkowo wzbraniała się przed tym, ponieważ bardzo chciała zostać nauczycielką w slumsach. Starała się pokazać Elżbiecie oraz jej siostrze Małgorzacie prawdziwy świat poza murami ich domu. Kobieta spędziła u rodziny królewskiej siedemnaście lat, aż pewnego dnia zrobiła coś, za co została praktycznie wymazana z kart historii. 

Okładka książki pt.: „Królewska guwernantka”.

Tak szczerze? Mam mieszane uczucia względem bohaterki – albo była mi obojętna, albo nie rozumiałam jej postępowania. Czasem też nie wiem, skąd wnikała jej frustracja względem pewnych sytuacji. Na plus z pewnością jest to, że Marion dostała swoją własną opowieść, dzięki czemu być może więcej osób dowie się, że w ogóle istniała. Nie powiem – końcówka jednak trochę chwyciła mnie za serducho. Tę książkę poleciłabym gównie osobom, które interesują się rodziną królewską.

Współpraca barterowa z 

7 komentarzy

  • Tematyka rodziny królewskiej bardzo mnie ciekawi, więc chętnie sięgnę po ten tytuł.

  • oooo…ja c prawda nie sledze rodziny królewskiej i nie znam każdego jej kroku, ale to nie zmiania faktów, że jest to mimo wszystko najsłynniejsza rodzina królewska na świecie. Na naszych oczach zmieniała się historia. Nie ukrywam, że jak widzę artykuł o rodzinie królewskiej chętnie się w nim zaczytuję, przede mną jeszcze książka Harrego. Ta książka też mnie ciekawi. zawsze inne spojrzenie na rodzinę królewską, a wiemy jak nie lubią jak się ja krytykuje

  • Bardzo rzadko sięgam po ksiazki o tematyce historycznej. Coś mi się wydaje że ta propozycja raczej nie jest dla mnie.

  • Rzadko sięgam po takie książki, jednak ta mega mnie zaciekawiła i muszę ją koniecznie poznać

Dodaj komentarz