Elżbieta i Małgorzata. Królowa i jej siostra.

Wspominałam już, że grudzień będzie intensywnym miesiącem, jeżeli chodzi o spotkania. Natomiast tak wracając do głównego tematu, to ostatnim czasie udało mi się przeczytać trzy książki biograficzne. Była to historia o twórcy Kostki Rubika, o chłopcu, który podczas II Wojny Światowej ukrywał się w lesie, a dziś do kompletu opowiem Wam o tytule „Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor”. 

Autor w swojej lekturze m.in. przybliżył sylwetki obu kobiet, opisał to, jak zmieniało się ich życie na przestrzeni lat, kiedy między siostrami relacje były napięte, a także to jak Elżbieta czy opinia publiczna, reagowali na niektóre zachowania Małgorzaty.

Okładka książki pt.: „Elżbieta i Małgorzata. Prywatny świat sióstr Windsor"

Szczerze to trudno mi powiedzieć, jak na taką książkę zareagowałaby osoba interesująca  rodziną królewską na co dzień. Dla mnie, jako dla kogoś, kto coś tam słyszał, ale nie jest fanem tej dynastii, była to lektura bardzo ciekawa, chociażby ze względu na to, że mogłam bliżej poznać, postać Małgorzaty młodszej siostry królowej Elżbiety. Chociaż przyznam, że niektóre z zachowań obu kobiet dość mocno mnie zaskoczyły. 

A jak u Was? Czytaliście może jakieś tytuły biograficzne? 

Współpraca recenzencka z wydawnictwem Marginesy.

1 komentarz

Dodaj komentarz