Bestie zagłady – powrót Kofii i Ekona

Nie wiem, czy pamiętacie, ale w zeszłym roku Książkowa Agencja Podróżnicza „zorganizowała” wycieczkę do Lkossy, gdzie mogliście poznać opowieść o Koffi oraz Ekonie, którzy weszli do tamtejszej dżungli. Na razie jest jeszcze za zimno, aby się tam ponownie udać, jednak mam pewne doniesienia o tej dwójce. Wszystkie zostały spisane przez Ayanę Gray w powieści pt. „Bestie Zagłady” – sequelu „Drapieżnych bestii”.

Koffi przez swoje poświęcenie znalazła się w Ciernistym Grodzie. Na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało jak z bajki. Przebywały tam też osoby podobne do niej. Niestety jak się okazało – mieszkający w tamtym miejscu daraja znaleźli się w tym grodzie nie z własnej woli, ale z powodu Fedu. Tymczasem Ekon próbował odnaleźć swoją przyjaciółkę, ale również starał się uniknąć aresztowania przez Synów Sześciu. 

Okładka książki pt.: „Bestie zagłady”

Przez dłuższy czas nie mogłam się całkowicie zatracić w przedstawionej historii. Muszę jednak przyznać, że tę opowieść czytało się szybko, była ciekawa i dobrze zbudowana…ale dopiero jakoś pod koniec, kiedy na jaw wyszła pewna rodzinna tajemnica, miałam takie „wow, nie spodziewałam się tego”. Mimo wszystko jestem ciekawa trzeciego tomu, więc z chęcią na niego poczekam.

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu You&Ya

7 komentarzy

  • Nie będę sięgała po ten cykl raczej.

  • Powiem ci, że zaciekawiłaś mnie tą recenzją. Z chęcią sięgnę po tą pozycję

  • Zupełnie nie moje klimaty po jakie sięgam, ale na pewno będzie gratką dla osób lubiących takie historie.

Dodaj komentarz