Wszystko, czego Ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem – poradnik dla młodych

Obecnie rzadko sięgam po poradniki. Jakoś ostatnio „przejadł” mi się ten gatunek, jednak dla najnowszej książki Mikołaja Marceli pt.: „Wszystko, czego Ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem” postanowiłam zrobić wyjątek i szybko się z nią zapoznałam. Być może kojarzycie nazwisko autora z innego tytułu np. „Dlaczego szkoła Cię wkurza i jak ją przetrwać”. 

Ta lektura została podzielona na pięć rozdziałów. Porusza ona takie tematy jak np. dbanie o swoje samopoczucie, przybliża zmiany zachodzące w mózgu nastolatka czy też opisuje to, jak można efektywnie uczyć się za pomocą Internetu. Na plus jest to, że pisarz zwrócił uwagę na to, aby sprawdzać źródła informacji, żeby nie powielać fake newsów.

Okładka książki pt.: „Wszystko, czego Ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem”

Już od dłuższego czasu nie jestem młodziakiem, dlatego też „Wszystko, czego Ci nie mówią, gdy jesteś nastolatkiem” potraktowałam jako zbiór ciekawostek. Nie ukrywam, że najbardziej zaciekawiły mnie informacje zawarte w pierwszym rozdziale. 

Czy jako młodsza wersja siebie przeczytałabym taką książkę? Pewnie tak. Z tego, co pamiętam, lubiłam zapoznawać się z podobnymi tytułami. Czy coś bym z niej wyniosła? Być może zainteresowałabym się aplikacjami, czy kursami, o których wspomniał autor.

Współpraca barterowa z wydawnictwem You&Ya

1 komentarz

  • Ja już też nastolatkiem nie jestem (szkoda), ale polecę książce córkom brata. 😛

Dodaj komentarz