„Wzrastam”, czyli poradnik o tym, jak uporać się z przeszłością

Dzisiaj będzie jeszcze poradnikowo, ale z tego, co widzę w harmonogramie spotkań, to do omówienia zostały nam tylko dwa tytuły z tego gatunku. Grudzień będzie też bardzo intensywny, jeżeli chodzi o spotkania, więc jeżeli będziecie mieć czas, to serdecznie na nie zapraszam. 

Może zacznę od tego, że podczas lektury „Wzrastam” autorstwa Nicole Lepery, miałam odczucia podobne do tych, które wystąpiły, kiedy czytałam „Mózg szczęśliwych ludzi. Jak pokonać lęki i czerpać radość z życia”. Informacje zawarte w obu książkach traktowałam bardziej jako ciekawostki, chociaż nie wykluczam tego, że mogą one komuś pomóc. 

Okładka książki pt.: „Wzrastam”

„Wzrastam” skupia się przede wszystkim na pomocy w uporaniu się ze swoją przeszłością, a także z destrukcyjnymi schematami zachowań, które gdzieś tam są głęboko zakorzenione. Przyznam, że dwa rozdziały zainteresowały mnie najbardziej. Pierwszy dotyczył nowej teorii traumy, drugi natomiast opisywał wewnętrzne dziecko, znajdujące się w każdym z nas.

Dajcie znać, czy czytaliście ten tytuł. Jeżeli nie, a czujecie, że mógłby Was zainteresować, to zachęcam do sięgnięcia po niego.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Muza

Dodaj komentarz