Książkowa Agencja Podróżnicza – prelekcja rodzeństwa

Dzisiaj na scenie gościmy jeszcze jednych uczestników. Powitajmy maturzystkę Laurę, licealistę Lea oraz najmłodszą Lenę – uczennicę szkoły podstawowej. Rodzeństwo w swoim wystąpieniu poruszy bardzo trudny temat, jakim jest rozwód rodziców oraz opowie, jak poradzili sobie z całą sytuacją. Co do Daniela MacGregora, poprzedniego prelegenta, to wciąż czekam na wiadomość o jego stanie zdrowia. 

 

Okładka książki pt.: "Popękane życie"

Wracając. Wszystko zaczęło się podczas wakacji, kiedy to zauważyli, że między ich mamą i tatą panuje naprawdę napięta atmosfera. Po pewnym czasie wszystko pękło, a małżeństwo ich rodziców zostało całkowicie unieważnione. Laura podpowiada, że każdy z nich starał się radzić sobie na swój własny sposób, jednak Leo…Przepraszam. Oczywiście, sam o tym opowiesz. 

Z tego miejsca chciałabym również podziękować Pani Joannie Jagiełło, która pomogła rodzeństwu w spisaniu ich historii oraz puszczeniu jej w świat. Zatytułowali ją “Popękane życie”. Myślę, że jest to opowieść warta poznania, mimo że porusza dość ciężki temat. Natomiast jeżeli ktoś z młodzieży potrzebuje wsparcia psychologicznego, to na końcu powieści są umieszczone numery, chociażby do telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

2 komentarze

  • Na pewno w odpowiednim dla siebie czasie przeczytam tę książkę.

  • Witam serdecznie ♡
    Myślę, że sięgnę po ten tytuł. Rozwód zawsze wydawał mi się trudnym tematem, zwłaszcza dla dzieci. Jednak pod wpływem czasu widzę, że temat wygląda inaczej z różnej perspektywy.
    Pozdrawiam cieplutko ♡

Dodaj komentarz