Trudna miłość – recenzja książki “Alter ego”

Ostatnio recenzowałam powieść z Wattpada pt.: “Dziewczyna, której nie zauważał” zagranicznej autorki – Neilani Alejandrino.  W dzisiejszym wpisie natomiast chciałabym podzielić się z Wami moimi wrażeniami po przeczytaniu książki pt.: “Alter ego” autorstwa Anny Barczyk – Mews. 

Na początku lektura powieści szła mi dość opornie i myślę, że mogło to być spowodowane dość sporą ilością przeczytanych przeze mnie w ostatnim czasie pozycji. Na szczęście wkrótce akcja wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać. Byłam gotowa nawet zarwać dla niej noc. 

Okładka książki Alter ego

Główna bohaterka – Ludmiła, właśnie zakończyła  swój nieudany związek i wyprowadziła się do Gdańska. Dostała tam pracę jako menadżerka jednego z barów, gdzie pewnego dnia poznała Zachara – mężczyznę, podającego się za łódzkiego biznesmena. Jednak czy aby na pewno nim był? A może coś przed nią ukrywał? Kobieta będzie musiała podjąć decyzję – dać szansę tej miłości, czy zdusić ją w zarodku?

Bohaterowie byli ciekawie skonstruowani, ale muszę jednak przyznać, że najbardziej polubiłam ojca głównej postaci. Był to kochający i troskliwy rodzic, który nie dał skrzywdzić swoich dzieci. Przy okazji miał też cięty język. W Ludce szczególnie lubiłam to, że sama potrafiła się obronić zarówno przed napaścią jak i ewentualnym włamywaczem. 

Akcja powieści prowadzona jest w sposób wartki, a zakończenie książki wbiło mnie w fotel i szczerze się go nie spodziewałam. Muszę przyznać, że po cichu liczę na kolejny tom tej historii. Jeżeli są tu osoby, które lubią powieści obyczajowe z wątkiem akcji, to polecam zapoznać się z “Alter ego”.

5 komentarzy

  • Zaciekawiłaś mnie tą książką, więc na pewno będę ją mieć na uwadze 🙂 Co prawda moja lista jest obecnie bardzo długa, ale jeden dodatkowy tytuł jeszcze się zmieści 😉

  • Sama nie wiem czy sięgnę po tą pozycję. Ale jest bardzo ciekawa. Może kiedyś znajdę czas na nią.

  • Dziękuję bardzo za tak wspaniałą recenzję, czytałam ją z wypiekami na twarzy 🙂 miło mi poinformować, że umowa na kontynuację jest już podpisana, za pół roku, książka będzie na rynku 🙂 po szczegóły zapraszam na facebooka lub instagram @ania_barczyk_mews

Dodaj komentarz