Dobrze być misią – recenzja książki “Niedźwiedzi świat Olmisi”

Znacie książki, w których głównymi bohaterami są zwierzęta? Przyznam, że jeżeli ktoś zadałby mi takie pytanie, to moim pierwszym wyborem byłyby dwie lektury z serii Educzytajki, wydane przez wydawnictwo Skrzat. Mam na myśli “Niedźwiedzi świat Olmisi” oraz “Duże troski małych zwierzątek”. Dzisiaj chciałabym przybliżyć Wam pierwszą pozycję. 

Okładka książki "Niedźwiedzi świat Olmisi"

Główną bohaterką wspomnianej opowieści jest tytułowa Olmisia. Styka się ona z takimi problemami jak na przykład zakup pierwszych okularów czy choćby przegrana w grę. Na szczęście są przy niej najbliżsi, którzy wytłumaczą pewne sprawy i przegonią wszelkie zaprzątające jej główkę troski. 

Książka składa się z siedmiu opowiadań traktujących o różnych sytuacjach, z jakimi dziecko może się zetknąć np. w przedszkolu czy w szeroko pojętym życiu codziennym. Na przykład jedna z bajek uczy, że nieładnie jest się wyśmiewać z innych oraz także pokazuje, że niepowodzenia przytrafiają się każdemu. 

 

Chociaż jak mam być szczera, to najbardziej spodobała mi się opowieść pt.: “Nowe okulary starej Olmisi”, która porusza temat lęku przed brakiem akceptacji przez grupę. Dlaczego akurat ta? Ponieważ kiedy chodziłam do szkoły podstawowej, sama nosiłam okulary i pewnego razu jeden z kolegów nazwał mnie okularnicą. Skończyło się na tym, że nie chciałam więcej w nich chodzić. Na szczęście wada na jakiś czas ustąpiła, a do okularów wróciłam dopiero w gimnazjum. 

“Niedźwiedzi świat Olmisi” autorstwa Bożeny Bobrzyk – Stokłosy jest niepozbawiony morałów i został cudownie zilustrowany przez Magdalenę Babińską. Książka przeznaczona jest dla dzieci, które mają powyżej 4 lat. Polecam zapoznać się z nią rodzicom, szukającym wartościowych opowieści dla swoich maluchów. 

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu Skrzat.

12 komentarzy

  • Cenię osobie wartościowe książki dla dzieci. Już wkrótce kupię ją dla mojego siostrzeńca. Niedługo ja również będę polecała na blogu bardzo ciekawą i pięknie wydaną bajka edukacyjna dla dzieci.

  • ja też w szkole nosiłam okulary i bardzo tego nie chciałaby bo dzieci potrafią być okrutne. ta książka musi być super.

  • Fajne opowiadanie o misiu. Myślę że to jest rewelacyjna pozycja dla każde dziecka. Super podoba mi się.

  • Fajne opowiadanie o misiu. Myślę że to jest rewelacyjna pozycja dla każde dziecka. Super podoba mi się. Może ja kupię na prezent.

  • Bardzo ładna książeczka ze wspaniałym opowiadaniem. Na pewno przyjemnie się ją czyta. Myślę, że byłaby świetnym prezentem.

  • Bardzo mnie cieszy fakt, że na rynku pojawiają się książeczki dla dzieci, które poruszają tak ważne tematy. W dodatku, są one naprawdę atrakcyjne wizualnie, więc z pewnością przyciągną najmłodszych czytelników 🙂

    • Super <3 Dasz znać, jak wrażenia z lektury?

  • Książki, gdzie bohaterami są zwierzęta zawsze są mile przyjmowane przez moją córkę, dlatego myślę że ta równiez by się jej podobała

Dodaj komentarz