Aniołów dwóch – recenzja książki “Czego nie wiesz o aniołach. Po prostu bądź”

Jeżeli chodzi o książki należące do jednej serii, to lubię je czytać w niedługich odstępach czasowych. Dzięki temu pewne elementy fabuły się nie zacierają. W poprzednim wpisie wspominałam o lekturze pt.: “Czego nie wiesz o aniołach. Śladami przeznaczenia”. Teraz pora na kolejną powieść autorstwa Elżbiety Stępień, jaką jest “Czego nie wiesz o aniołach. Po prostu bądź”. 

Zdjęcie książki "Czego nie wiesz o aniołach. Po prostu bądź"

Akcja rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym zakończyła się poprzednia powieść (jednak nie trzeba czytać ich po kolei). Posłaniec Niebios otrzymał pod opiekę nową duszę. Tym razem była to Natalia, pracująca jako bibliotekarka. Podczas wyjazdu nad morze pod wpływem chwili puściła w świat wiadomość w butelce. Zawierała ona krótką wiadomość oraz adres e-mail kobiety. Po jakimś czasie butelka została wyłowiona przez pewnego mężczyznę. Czy dojdzie do spotkania tej dwójki? I jaką rolę odegra w tej historii Anioł do Zadań specjalnych? 

Autorka poruszyła w swojej powieści bardzo ważny temat. Na przykładzie Natalii pokazała jak dzieciństwo i to, czego się w nim doświadczy wpływa na późniejsze życie. Kobieta zza dziecka wiele przeszła i niestety przez swoje nieprzepracowane traumy nie potrafiła nikomu zaufać. Chociaż przyznam, że czasem nie potrafiłam zrozumieć jej zachowania.

Na szczęście bohaterka mogła liczyć na wsparcie swoich przyjaciół. Anioł też próbował jej pomóc, jednak niekiedy ignorowała ona jego znaki.

Mam wrażenie, że “Czego nie wiesz o aniołach. Po prostu bądź” była cięższa w odbiorze niż jej poprzedniczka, dlatego też tę część polecam osobom, którym nie są straszne trudne tematy poruszane w książkach, a także tym, lubiącym powieści autorki.

Za egzemplarz dziękuję

11 komentarzy

 • Ja również lubię czytać kolejne pozycje z danej serii we w miarę niedługich odstępach czasowych :).
  Tej serii akurat nie znam, ale zaciekawiła mnie ta konkretna książka, bo pojawia się tu postać bibliotekarki. W sumie opis też brzmi interesująco, może się skuszę na nią. I na poprzedni tom.

 • List w butelce, tajemniczy mężczyzna… brzmi świetnie. Ciekawa jestem jak potoczyły się ich losy. Muszę przeczytać.

 • Witam serdecznie ♡
  Bardzo ciekawa książka, fantastyczna recenzja 🙂 Wydaje mi się że to może być tytuł dla mnie 🙂
  Pozdrawiam cieplutko ♡

 • Jest to pozycja, którą napewno przeczytam.. Jestem zaaa. Q więc do roboty. Czemu nie..

 • Zawsze chętnie sięgam po książki gdzie pojawiają się anioły :). Seria już obiła mi się o uszy i jestem nią zainteresowana 🙂

 • Dzieciństwo bardzo wyea na całe późniejsze życie. To fakt. Też lubię czytać całe cykle książek

Dodaj komentarz