Jak radzić sobie z migreną – pomoc w książce?

Dziś książka o tematyce zdrowotnej, a dokładniej mówiąc – „Jak radzić sobie z migreną”.  Niestety mam tę nieprzyjemność czasami się z nią zmagać, stąd też moje żywe zainteresowanie tą pozycją. Czy w jakiś sposób mi pomogła? Z pewnością mogę powiedzieć, że uświadomiła mi parę rzeczy. Jednak wciąż jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, czy w jakiś sposób wybawiła mnie od tego męczącego bólu. 

Okładka książki pt.: „Jak radzić sobie z migreną”

Dr Katy Munro w swoim tytule opisała m.in. czym jest migrena, jak wyglądają jej fazy, wskazała przykładowe czynniki ją wywołujące, doradziła, co zrobić podczas ostrych ataków. Autorka kilkakrotnie podkreśliła, że każdą zmianę np. w diecie należy konsultować z lekarzem. Przyznaje również, że nie ma jednego skutecznego lekarstwa, więc trzeba indywidualnie szukać tego, co może pomóc podczas napadu bólowego. Przytoczyła również wiele ciekawych linków i stron internetowych, gdzie można znaleźć np. dzienniczek migrenowy, do którego prowadzenia gorąco zachęca.

Książka ta uświadomiła mi parę rzeczy, na które muszę zacząć zwracać uwagę, aby sprawdzić, czy nie zwiastują one przypadkiem ataku migreny. Pobrałam też wyżej wymieniony dziennik. Zacznę go wypełniać, kiedy tylko pojawi się taka potrzeba. Jeżeli więc macie w otoczeniu kogoś, kto cierpi na tę chorobę lub sami się z nią zmagacie, polecam zapoznać się z  „Jak radzić sobie z migreną”.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Muza5 komentarzy

Dodaj komentarz