Dziecko Holocaustu.

Akurat pogoda idealnie współgra z książką, którą dzisiaj Wam przedstawię. Z góry uprzedzam, że jej tematyka dotyczy II Wojny Światowej. Jak widać po okładce, w oczy najbardziej rzucają się czerwone dziecięce butki, bordowy napis “Dziecko Holocaustu” oraz tego samego koloru informacja, że jest to Bestseller Amazon. Swoją drogą, lubicie jak na okładkach występują tego typu informacje? Wracając. Nie sądziłam, że ta powieść mnie tak poruszy. Może i nie uroniłam na niej ani jednej łzy, ale jednak opisane w niej wydarzenia sprawiły, że czułam się przygnębiona. 

Okładka książki pt.: "Dziecko Holocaustu"

Znajdziemy w niej historię Cypy, która wraz z mężem zrobiła wszystko, aby ocalić swoją córkę przed mordem w getcie. Opowieść o jej przyjaciółkach – Irenie oraz Zofii, które podjęły się opieki nad Rachelą. Późniejsze losy tej małej dziewczynki…dla mnie to wszystko niosło za sobą bardzo duży ładunek emocjonalny. Szczególnie, że cała ta książka została oparta na rzeczywistym dzienniku prowadzonym przez Cypę, a także na wywiadach ze wspomnianymi wcześniej kobietami. 

Mimo wszystko tytuł ten czyta się dość szybko. Gdybym jednak mogła zapoznać się z nim jeszcze raz, rozłożyłabym jego lekturę na parę dni.

6 komentarzy

  • Na pewno będzie to dla mnie trudna emocjonalnie książka, ale chcę ją przeczytać.

  • Może to brzmi nieco brutalnie, ale uwielbiam literaturę obozową. Przezywam, nie mogę spać po nocach, a czytam. Może to forma masochizmu. Tej jeszcze nie czytałam.

  • Przeczytałem to jako ojciec trójki do dzieci, oraz dziecko z trudnym dzieciństwem – ogólnie całą książka jest naprawdę mega ( przede wszystkim lubię taką tematykę) ,napisana tak ,że mimo pędu życia chcesz ja nadal czytać i dowiedzieć się więcej .
    Ostatnie ok 50 str to duży napływ emocji ( chyba nawet za duży) , jednak moje ocena to 15/10 .
    Polecam.

Dodaj komentarz