Dziki poradnik przetrwania.

Jak widać Lelek postanowił po raz kolejny wziąć udział w Dyskusyjnym Klubie Książki. Akurat dobrze się składa, bo dzisiejsze spotkanie poświęcimy “Dzikiemu Poradnikowi Przetrwania” autorstwa Agnieszki Graclik. 

Okładka książki pt. "Dziki poradnik przetrwania"

Pierwsze co przyszło mi na myśl po przeczytaniu książki, to to, że natura jest naprawdę interesująca. Generalnie cały przewodnik dotyczy tego, jak zwierzęta się kamuflują, uciekają czy bronią czyli innymi słowy mówiąc – robią wszystko, aby nie dać się zjeść. Nie będę ukrywać – jak nie lubię pająków tak te, które udają odchody ptaków podbiły moje serce. Co ciekawe, prawdopodobnie spotkałam opisanego w nim chomika europejskiego, a także kwiczoła. Naprawdę cieszę się, że obserwowałam go z daleka.

Wolałabym raczej nie być przez niego zaatakowana. Jest to naprawdę świetny przewodnik, niby dedykowany dla dzieci w wieku 9-12 lat, ale myślę, że starszym też mógłby się spodobać. Napisany bardzo prostym i przystępnym językiem, z podkreślonymi nazwami naprawdę wielu gatunków zwierząt. No i przede wszystkim była to dla mnie idealna książka na odstresowanie się – kilka razy się przy niej zaśmiałam. Polecam z całego serca.

8 komentarzy

  • Uwielbiam książki o zwierzętach, przyrodzie, bliskości z naturą. Lelek dobrze wybrał, widać, że mu się podobało 😃. Myślę, że te ramy wiekowe są orientacyjne, na pewno i starsi i młodsi znajdą w takiej książce coś dla siebie.

  • Właśnie chyba wczoraj zwróciłam uwagę na tę pozycję i jestem jej bardzo ciekawa. Czuję, że może mi się spodobać.

  • Szczerze – nie mam pojęcia jak wygląda kwiczoł, zaraz go sobie wygooglam 🙂 Człowiek się uczy całe życie

  • Bardzo lubię dowiadywać się różnych ciekawostek na temat zwierząt. Czuję się mocno zachęcona do przeczytania. Na pewno po nią sięgnę.

  • Pająki udające kupę? Coś czuję, że nie tylko ja byłabym zaciekawiona, bo uwielbiam takie anegdotki, ale szczególnie moje dzieci, zaafektowane humorem fekalnym 😀

Dodaj komentarz