Książkowa Agencja Podróżnicza – przystanek XVIII. Warszawa Royal

Mam dla Państwa informację, tym razem skierowaną do fanów kryminałów. Kiedy część osób wraz z najmłodszymi zapoznawała się z trzecim sezonem “Dziennika Youtubera”, udało mi się zebrać trochę informacji w sprawie Anety Bulandry. Okazało się, że ostatnio odwiedziła byłego policjanta, który obecnie otwiera własną agencję detektywistyczną. Być może część wycieczkowiczów kojarzy Jakuba Sobieskiego, bo to właśnie do niego zgłosiła się o pomoc. Utrzymuje ona, że została niesłusznie skazana, a teraz chciałaby uzyskać za to odszkodowanie.

Za co ją skazali? W teorii za zamordowanie dwadzieścia lat wcześniej niejakiego Mariusza Hussakowskiego, pierwszego męża swojej przyjaciółki Natalii. To właśnie ona oskarżyła Anetę o tę zbrodnię. Niestety nie udało mi się skontaktować z detektywem, chociaż z tego, co obiło mi się o uszy, współpracuje z byłą policjantką Adą Kowalczyk, która obecnie postanowiła poświęcić się karierze prokuratorskiej. 

Okładka książki pt.: "Ze złości"

Z tego co słyszałam, to historia ma naprawdę wiele wątków, a osoby uwikłane w całą sprawę nie są chętne do współpracy. Dodatkowo jest coraz więcej ofiar, a na jaw wyszło kilka dość interesujących, a nawet szokujących faktów. Muszę przyznać, że Sobieski jest naprawdę dobry w tym co robi i doprowadza wszystko do końca. Naprawdę żałuję, że nie udało mi się osobiście poznać detektywa. Chociaż coś niecoś o jego przeszłości wiem. 

Katarzyna Bonda ma w planach spisanie tej opowieści, więc jeżeli chcieliby Państwo poznać wszystkie szczegóły tego zdarzenia, to proszę szukać tytułu “Ze złości”. Z pewnością jeżeli ktoś zna głównego bohatera, to z przyjemnością pozna jego dalsze losy. O, a tam w oddali możecie zobaczyć budynek Warszawa Royal, w którym znajdowało się kasyno. Aneta dawniej pracowała w nim jako krupierka…

5 komentarzy

  • Mam w planach poznać tę historię.

  • Mam w domu kilka książek tej autorki i byłam z nich zadowolona. O tej słyszałam, ale jeszcze nie było okazji po nią sięgnąć.

Dodaj komentarz