Recenzja książki pt.: “Nie wszystko o straszeniu. Przewodnik dla młodych tropicieli duchów w Polsce”

Powoli zbliżają się wakacje, tak więc pora rozglądać się za jakimś ciekawym miejscem na wypoczynek. W wyborze mogą pomóc nam różnego rodzaju przewodniki. W dzisiejszym poście chciałabym właśnie zaprezentować Wam jeden z nich. Mowa tutaj o dość ciekawej książce pt.: “Nie wszystko o straszeniu. Przewodnik dla młodych tropicieli duchów w Polsce” autorstwa Anny Jurczyńskiej

Okładka książki pt.: "Nie wszystko o straszeniu. Przewodnik dla młodych tropicieli duchów w Polsce"

Wiecie, gdzie najczęściej straszy? Jak się okazuje, nie tylko w zamkach, ale również w opuszczonych kopalniach, podziemiach, kamienicach, a nawet na rynku! Autorka w swoim tytule wymieniła 40 miejsc m.in. Malbork, Kórnik czy w Besiekiery (swoją drogą, bardzo ciekawa jest legenda, opowiadająca o powstaniu tej nazwy), w których zwiedzający mogą natknąć się na rozmaite zjawy. 

Lektura pod względem wizualnym jak dla mnie prezentuje się bardzo ciekawie. Okładka od razu przyciąga wzrok, a po jej wewnętrznej stronie nadrukowano mapę Polski wraz z wypisanymi miejscowościami w których można spotkać duchy. Dodatkowo przy każdej opisanej legendzie zawarta jest ciekawostka. Warto dodać, że książka ta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-12 lat. 

Jeżeli Wasze pociechy chciałyby poczuć się niczym łowcy zjaw, to polecam przyglądnąć się bliżej “Nie wszystko o straszeniu. Przewodnik dla młodych tropicieli duchów w Polsce”.

6 komentarzy

Dodaj komentarz