Recenzja książki pt.: “Szanowny Panie”

Lubię czytać debiuty. Ostatnio mogłam zapoznać się chociażby z “Za kurtyną: Apogeum” Laury Savaes, a jakiś czas temu dostałam propozycję zrecenzowania pierwszej powieści Klaudii Paź pt.: “Szanowny Panie”.

Główną jej bohaterką jest Laura, posiadająca dwa marzenia: chciałaby znaleźć miłość życia, a także zostać pisarką. Swoje myśli i emocje przelewa na kartki pamiętnika, z których czytelnik może odtworzyć całą jej drogę ku spełnieniu swoich pragnień.

Okładka książki pt.: "Szanowny Panie"

Niestety między mną a Laurą nie zaiskrzyło. Na początku ją lubiłam, jednak jej zachowanie (np. narzucanie terminu spotkania autorskiego, czy też odpowiedź do redaktora, który odrzucił jej ofertę współpracy) spowodowało, że przestawałam czuć do niej sympatię, chociaż muszę przyznać, że scena z kawą podbiła moje serce i nawet się przy niej uśmiechnęłam. 

Dawno nie czytałam niczego, co zostało napisane w formie dziennika, tak więc była to dla mnie naprawdę miła odmiana. Cała powieść jest na swój sposób bardzo urocza i szybko się ją pochłania. Jeżeli więc lubicie lekkie książki obyczajowe, to zachęcam do samodzielnego wyrobienia sobie zdania o tej pozycji. Będę czekać na kolejne powieści autorki żeby przekonać się, czy i jak zmieniło się jej pióro.

Za egzemplarz dziękuję

https://www.harpercollins.pl/
https://booktime.pl/szanowny-panie,id180413.html?a=sklep.view&produkt=180413

4 komentarze

  • Czuję, że warto dać szansę tej książce.

  • Ja też dawno nie sięgałam po dzienniki, a że ostatnio lubię sięgać po takie lekkie książki, to z chęcią dam szansę temu debiutowi 😉

  • Nie jest to książka, po którą sięgnę, ponieważ czytam zupełnie inny gatunek literacki, a ten mnie jakoś nie kusi.

Dodaj komentarz