Jak być szczęśliwym? – recenzja książki “Największy sekret”

Ostatnio zaczytuję się w poradnikach, więc gdy jakiś czas temu dotarła do mnie paczka z “Największym sekretem” autorstwa Rhondy Byrne, byłam bardzo ciekawa jego treści. Jak przebiegło moje pierwsze spotkanie z autorką? 

Książka ta ma na celu przede wszystkim pomóc czytelnikowi zrozumieć, czym jest prawdziwe szczęście i gdzie powinno się go szukać, radzi jak można uwolnić się od własnego umysłu (głównie od negatywnych myśli), a także jaka jest prawdziwa natura człowieka. Dodatkowo zawarte są tam praktyki, mające pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest osiągnięcie pełni radości z życia. 

Rozdziałów jest w sumie dwanaście, a po każdym z nich znajdujemy podsumowanie. Oprócz wiedzy, którą przekazuje nam autorka, w lekturze umieszczone są cytaty różnych osób, nawiązujące do omawianego przez nią zagadnienia. 

Warto wspomnieć, że w “Największym sekrecie” pisarka odwołuje się do “Sekretu”, który jest jej poprzednim poradnikiem. 

Przyznam, że mam mieszane uczucia. Niektóre rozdziały przypadły mi do gustu – jak na przykład ten dotyczący umysłu, za to nie rozumiałam zawartych w książce praktyk. Być może na obecnym etapie życia nie jestem gotowa, aby wprowadzić je do swojej codzienności. Spróbuje wrócić do nich za jakiś czas. 

Jeżeli czytaliście poprzedni poradnik autorki i Wam się spodobał, to zachęcam do sięgnięcia po “Największy sekret”. 

Za egzemplarz dziękuję

18 komentarzy

 • Nie przemawiają do mnie takie poradniki.

 • Nie czytam takich poradników, ale wiem że są osoby które je wręcz uwielbiają.
  Myślę, ze chętnie bym przeczytał te cytaty co się znajdują w tej książce.

 • Mam tą książkę, leży już u mnie kilka lat, ale w ogóle mnie nie wciągnęła, więc tak jak zaczęłam czytać tak ją odłożyłam i leży już chyba ze 4 lata 😀

 • Nie znam tej pozycji. Ale jestem jej bardzo ciekawa. Może i ja po nią sięgnę. Czemu nie.

 • Znam tylko oryginalny Secret i bardzo mi się podobał. Z pewnością postaram się, aby w moje ręce trafił i ten Największy Sekret ponieważ jestem bardzo ciekawa co się skrywa w tej książce.

 • Ostatnio unikam jak ognia podobnych pozycji. Nudzą mnie i mam wrażenie, że mam odmienny światopogląd niż większość autorów. Nie lubię też zbędnego lania wody, a widzę że i Ty również masz mieszane uczucia.

 • Bardzo ciekawa ksiazka, w sensie poradnik, ale w sumie moim zdaniem sami powinniśmy wiedzieć co robić, aby być szczęśliwym w naszym życiu.

 • Czytałam książkę z tej serii Secret. Nie pamiętam czy to jest to samo. Tamta okładka była bardziej ciemna. Mam co niej mieszane uczucia, ale są osoby, które twierdzą, że książka niby działa.

 • Chętnie czytam poradniki a ten wydaje się być fajny, więc z przyjemnością do niego zajrzę 🙂

 • Tej książki nie miałam jeszcze okazji czytać : Chociaż sama w ostatnim czasie mam dużą ochotę na poradniki – to chyba ta wiosna tak na mnie działa! U mnie na tapecie teraz jest “Offline” 🙂

 • “Sekret” po raz pierwszy czytałam wiele lat temu. Jest to pozycja, która ma stałe miejsce w mojej biblioteczce i wracam do niej regularnie. Teraz zaczęłam lekturę tej książki i jestem jej bardzo ciekawa 🙂

 • Czytałam “Sekret” lata temu (wówczas mnie zachwycił), potem kolejne książki autorki, ale one były słabe. Jestem ciekawa tej pozycji, mam ją właśnie na półce Legimi i niebawem przeczytam 😉

Dodaj komentarz