Książkowa Agencja Podróżnicza – przystanek XVII. Vatani

Proszę uważać podczas dzisiejszej wycieczki. Las Milczących jest naprawdę niebezpiecznym miejscem. Aktualnie kierujemy się w pobliże Hexagonu, gdzie będzie czekała na nas Madeleine – córka cesarza, która uciekła z pałacu, aby odnaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas wędrówki przez wspomniany wcześniej las, z opresji uratował ją pewien Vatan, dzięki czemu trafiła do jego obozu… Posłuchajmy więc dalszej części jej historii. 

Made ma chyba naturalny talent do pakowania się w tarapaty. Niestety niektóre podejmowane przez nią decyzje są lekkomyślne, a zachowania dziecinne. Chociaż to mogę jeszcze zrozumieć, przecież wychowywała się w pałacu i nie zaznała prawdziwego życia. Mam nadzieję, że podczas naszego następnego spotkania będzie już dojrzalsza i bardziej roztropna. 

Okładka książki pt.: "Vatani. Pozdrowiona"

Co Państwo myślą o legendach Vatanów? Bo muszę przyznać, że mnie się naprawdę podobały i gdyby tylko było to możliwe, to kupiłabym tomik ich podań na pamiątkę. Albo repliki tych potężnych Artefaktów Saviela, przez które…no sami Państwo wiecie co się przez nie stało. Myślę, że warto było posłuchać tej historii. Spotkanie z nową kulturą zazwyczaj jest ciekawym doświadczeniem. 

Nie będziemy więcej zabierać Maddie czasu, niech przygotuje się do Ścieżki Vatanów, która ma udowodnić, że jest godna przyjęcia do Zakonu. Zerritan, tamtejszy mag właśnie rozpoczyna przemowę, tak więc ruszajmy dalej.

 

6 komentarzy

  • To nie moje klimaty czytelnicze.

  • Mroczna okładka i mroczna historia, jednak ja takich książek nie czytam Zwyczajnie bym po takiej lekturze nie zasnęłą.

Dodaj komentarz