Chiny… – recenzja książki “Powrót cesarza”

W zeszłym roku czytałam “Luonto” autorstwa Melissy Darwood, które opowiadało o końcu świata jaki może spotkać ludzi, jeżeli nie zaczną dbać o planetę. Niedawno zaś miałam możliwość zapoznania się z inną książką opowiadającą o zniszczeniu znanego nam świata. Tak więc nie przedłużając, zapraszam Was na moje wrażenia z dość nietypowej i krótkiej lektury, jaką jest “Powrót cesarza” autorstwa Iwony Gajdy. 

 

“Ziemia znalazła się na liście planet przeznaczonych do zniszczenia. Neo ma przedstawić Duchowi OZZ Raport, który potwierdzi lub cofnie tę decyzję. Na wieść o przebudzeniu Terakotowej Armii wyrusza do Chin. Nie wie, że jest też człowiekiem.” *

*opis pochodzi od wydawcy

Dlaczego uważam, że ta książka jest nietypowa? Ponieważ mam wrażenie, że więcej jest tutaj ciekawostek o Chinach niż samej akcji, chociaż historia w niej zawarta toczy się dwutorowo i jest dosyć prosta – mamy Neo, który jest bytem i ma do wykonania zadanie zlecone przez Ducha OZZ, a także mamy Neo – człowieka, starającego się odnaleźć swoją zaginioną dziewczynę.

Tak jak pisałam wyżej, lektura jest bardzo krótka – można przeczytać ją w niecałe dwie godziny. Warto wspomnieć, że dodatkowo zawiera ona zdjęcia z Chin oraz parę rysunków. 

Mimo wszystko dość przyjemnie spędziłam z nią czas – jest idealną powieścią, którą można “pochłonąć” przed pójściem spać. Jeżeli więc ktoś ma ochotę na coś niedługiego, pełnego ciekawostek i z małą ilością akcji, to polecam zainteresować się tą pozycją. 

Za egzemplarz dziękuję Pani Sylwii

11 komentarzy

  • Jakoś mnie nie kusi.

  • Wcześniej nie słyszałam o tej książce. Nie są to moje klimaty, ale muszę przyznać, że sam pomysł na fabułę jest na prawdę interesujący.

  • Właśnie ostatnio nie mam czasu na czytanie książek. Ale jak tylko znajdę to z miłą chęcią sięgnę po takie książki.

  • Brzmi ciekawie. Skoro można przeczytać na dość szybko, to z przyjemnością po nią kiedyś sięgnę.

  • Witam serdecznie ♡
    Muszę przyznać, że o książce słyszę pierwszy raz jednak jestem bardzo, bardzo zainteresowana tym tytułem 🙂 Jeżeli tylko będę miała okazję na pewno po nią sięgnę 🙂 Brzmi rewelacyjnie, ja lubię takie klimaty 🙂 Cudowna recenzja!
    Pozdrawiam cieplutko ♡

  • Co prawda wolę dłuższe pozycje, by spędzić trochę więcej czasu z bohaterami w wymyślonym świecie ale czasem krótsze tytuły są jak najbardziej wartościowe, a o Chinach chętnie coś poczytam, samej historii też jestem ciekawa.

Dodaj komentarz