Lider 2.0 – być przywódcą

Od dłuższego czasu nie czytałam poradników specjalistycznych. Zazwyczaj skupiałam swoją uwagę na tych poświęconych coachingu i zarządzaniu stresem. Teraz jednak zapoznałam się z ciekawą lekturą pt.: „Lider 2.0”. 

Całość została podzielona na pięć głównych rozdziałów i liczne podrozdziały. Mnie najbardziej zainteresowały te, opisujące jak powinien zachować się lider w czasie kryzysu oraz te przedstawiające sylwetkę przywódcy obsesyjnego i hipomaniakalnego. 

Na plus zdecydowanie można zaliczyć język, jakim został napisany poradnik. Autor pisał prosto, nie operował trudnymi zwrotami, a każdą postawę liderską scharakteryzował (czasem nawet bardzo krótko). Dodatkowym urozmaiceniem były anegdotki obrazujące dany temat, a także takie małe Q&A, które znalazły się na końcu wybranych rozdziałów. Po całej lekturze czytelnika czekał mały test. 

Na obecnym etapie życia potraktowałam tę pozycję jako zbiór ciekawostek, jednak nie wykluczam, że w przyszłości wrócę do tego tytułu, aby trochę „podszkolić” się w byciu liderem, a także po to, żeby przypomnieć sobie, czego powinnam jako przywódczyni unikać. 

Okładka książki pt.: „Lider 2.0”.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Bellona.

2 komentarze

Dodaj komentarz