Muszkieterki z Ruczaju Dolnego – recenzja książki “Tęczowe trampki”

Jakiś czas temu przygotowałam sobie lektury, które chciałabym przeczytać w lipcu i póki co muszę przyznać, że tylko dwie okazały się idealne na spokojny wieczór z książką. Jedną z nich były właśnie “Tęczowe trampki”, autorstwa Wandy Szymanowskiej. 

Ruczaj Dolny – miejsce, gdzie mieszkają trzy muszkieterki: Kasia, Tosia i Stenia. Niestety w ich miasteczku nie dzieje się za dobrze – nowy wójt zawodzi na całej linii. Brak drzew, brak ławek, brak czegokolwiek. Kobiety służą mu dobrą radą, jednak on ich w ogóle nie słucha. Dodatkowo każda z nich boryka się ze swoimi mniejszymi i większymi problemami. Czy rządca pójdzie w końcu po rozum do głowy? I co do tego wszystkiego mają kolorowe buty?

 

Zdjęcie z czytnikiem, na którym znajduje się książka "Tęczowe trampki"

“Tęczowe trampki” były moim pierwszym spotkaniem z autorką. Niestety znów przypadkowo zaczęłam  czytać serię od samego końca, przez co nie mogłam w pełni oddać się lekturze. Wciąż z tyłu głowy brakowało mi pewnych elementów układanki i mam nadzieję, że za niedługo uda mi się je uzupełnić. 

Ciężko mi tutaj oceniać charaktery czy zachowanie bohaterek, ponieważ nie znam do końca ich historii. Gdybym jednak miała wybrać ulubioną postać, byłaby nią Stenia. Całkowicie ujęła mnie swoim sposobem bycia.

 

Bardzo przyjemnie spędziłam ze wspomnianą książką. Przeczytałam ją dość szybko, a jej  treść wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Warto wspomnieć, że autorka w swojej powieści, oprócz problemu nieumiejętnego zarządzania miasteczkiem, poruszyła również temat osób homoseksualnych. 

“Tęczowe trampki” polecam wszystkim tym, którzy odnajdują się w literaturze pięknej, a także tym, którzy czytali poprzednie tomy. 

Za egzemplarz dziękuję

 

18 komentarzy

 • Nie czytałam tej serii.

  • A masz w planach, czy raczej niekoniecznie? 😉

 • Witam serdecznie ♡
  Mam ją w planach 🙂 Tylko nie wiem kiedy się za nią zabiorę, ale na pewno się za nią zabiorę 🙂
  Wspaniała, inspirująca recenzja 🙂
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  • Dziękuję bardzo <3 Również pozdrawiam i będę czekała na ewentualne wrażenia z lektury 🙂

 • Nie słyszałam o tej książce, ani o serii, ale w sumie nie dziwne, bo to niekoniecznie moje klimaty czytelnicze 😉

 • Nie słyszałam jeszcze o tej serii. Sama rzadko sięgam po literaturę piękną.

 • Nie lubię sięgać po książki bez znajomości wcześniej tomów, dlatego odpuszczę sobię tę historię

 • Nie czytałam poprzednich, ba nawet nie znam twórczości autorki, także ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Książka wydaje się ciekawa, więc zanim po nią sięgnę, wybiorę najpierw tom pierwszy.

 • Też zdarza mi się czytać książki od końca jednak nikomu tego nie polecam bo mało się rozumie. Ładny tytuł książki kojarzy mi się z młodością i beztroską

Dodaj komentarz