Poprawione – reportaż o operacjach

Co sądzicie o medycynie estetycznej? Mnie się parę razy zdarzyło zaglądnąć do takiej kliniki. Akurat w moim przypadku wizyty związane były z trądzikiem. Co do operacji plastycznych, to na razie bym się na nie nie zdecydowała. 

„Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków” jest bardzo interesującym reportażem. Autorzy zawarli w nim wywiady m.in. z dr. Tomaszem Dębskim (chirurgiem plastycznym), dr. Krzysztofem Gojdziem (specjalistą medycyny estetycznej) czy też z Anną Sowińską.

Okładka książki pt.: „Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków”.

Jak zazwyczaj nie czytam tytułów z tego gatunku, tak ten od razu przypadł mi do gustu. W książce tej został poruszony temat Turcji i tego, jak w niektórych tamtejszych klinikach wyglądają takie zabiegi. Warto poznać każdą z opisanych historii. Szczególnie że bohaterowie to prawdziwi ludzie, opowiadający o swoich przeżyciach. 

„Poprawione. Jak operacje plastyczne zmieniają Polaków” pokazuje zarówno te lepsze jak i te gorsze strony szeroko pojętej medycyny estetycznej. Ukazują też powody, dla których ludzie decydują się na takie zabiegi.

4 komentarze

  • Przeraża mnie samo słowo operacja 😉 Nie zdecydowałabym się na tego typu zabieg. Ma zasadność jedynie gdy wynika z przesłanek zdrowotnych, albo np. po wypadku. Powiększania piersi, pupy, czy ust nie pojmuję.

    • Też właśnie jest opisany przykład człowieka, który był po wypadku 😀

  • Co do medycyny estetycznej mam mieszane uczucia. Czasem może ona bardzo pomóc nam uporać się z kompleksami, niektórym odmieniła życie ale też jest dużo osób uzależnionych, podążających za jakimś z gory narzuconym wzrorem piękna, niektórzy osiągają przez to odwrotny efekt. Książka to i nie do końca moja tematyka ale jakbym miała okazje to może z ciekawości bym przeczytała :).

    • To prawda. W tej książce podane są przykłady tego, jakie negatywne skutki mogą nieść operacje (szczególnie źle zrobione). To jakbyś kiedyś ją przeczytała, to daj znać jak wrażenia 😀

Dodaj komentarz