Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie.

Wiecie co? Jakiś czas temu oglądałam film pt.: “Simpsonowie. Wersja kinowa”, który poruszał temat ekologii. Tamtejsze jezioro zostało przypadkowo zanieczyszczone przez Homera, w konsekwencji czego całe miasto odcięto od świata. Akurat ta produkcja bardzo skojarzyła mi się z książką autorstwa Naomi Klein i Rebecci Stefoff pt.: “Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie”, dotyczącą obecnych zmian klimatycznych na całym świecie. 

Okładka książki pt.: "Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie"

Autorki w swoim tytule opisały m.in. to, co “podgrzewa” nasz świat i przybliżyły inicjatywy młodych aktywistów próbujących ocalić Ziemię. Oczywiście to tylko kilka przykładów z tematów poruszonych w tym poradniku. Dodatkowo znajdują się w nim inspirujące historie nastolatków z całego świata. Przykładowo ktoś zaaranżował strajk klimatyczny w swoim mieście, czy też zajął się sadzeniem drzew. 

Powiem tak. Mimo że nie zgadzam się ze wszystkimi rozwiązaniami przytoczonymi w książce, to jednak zachęcam do zapoznania się z  “Jak zmienić wszystko. Młodzi na ratunek planecie” zarówno młodzież jak i dorosłych. Naprawdę informacje zawarte w lekturze dają do myślenia.

Współpraca reklamowa z wydawnictwem

7 komentarzy

  • Bardzo wartościowa publikacja, z którą zdecydowanie warto się zapoznać.

  • Tak naprawdę jest część Państw które robią wszystko, by zmniejszyć emisję CO2 i część, która ma to gdzieś. Walka z wiatrakami.

  • Cieszę się, że powstają publikacje tego typu. Może nie zmienią całego świata, ale parę osób na pewno. A przecież zawsze najlepiej zacząć od siebie.

  • Lubię takie książki, które pokazują, że nie tylko starzy, z doświadczeniem, maja przepis na wszystko. Że młodzi tez mogą, a nawet powinni działać. Super pozycja!

Dodaj komentarz