Książkowa Agencja Podróżnicza – prelekcja Emi

Proszę Państwa, mam dwie ważne informacje. Jutrzejsza wycieczka do Królestwa Siedmiu Kręgów zostaje odwołana. Rozumiem zawód, jednak nie mogę w żaden sposób wpłynąć na tę decyzję. Kolejną wiadomością jest to, że skontaktowała się ze mną Agnieszka Mielech i zaproponowała bardzo ciekawą prelekcję dla dzieci (ale i nie tylko) dotyczącą adopcji kotów. Jako “kociara” od razu się zgodziłam, tak więc wieczorem poznamy Emi oraz jej przyjaciół. 

Okładka książki pt.: "Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Kociaki Adopciaki "

Włączenie do rodziny czworonogiego przyjaciela to poważna decyzja, o czym przekonała się nasza dzisiejsza prelegentka. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy ich osiedlowa kotka została adoptowana przez rodzinę Faustyny. Niestety kocia natura Fiolki dała o sobie znać i pewnego dnia zwierzątko wymknęło się niezauważenie z nowego domu. Bohaterka wraz z paczką przyjaciół postanawia nie siedzieć bezczynnie i ruszają na jej poszukiwania. Mam nadzieję, że podczas prelekcji dokładniej opowiedzą czego użyli, aby poinformować o zaginięciu pupila. Dodatkowo poznali Inkę Ciekaffską – kocią ekspertkę, znającą się na naturze oraz zachowaniu kotów. Podczas poszukiwań trafili też do Maliny, która prowadzi Koci Dom Tymczasowy, gdzie dowiedzieli się…dobrze, dobrze, nic już nie mówię. Oj, będzie się działo dziś wieczorem. 

Sama mam pięć kotów, ale mimo to z chęcią przysłuchiwałam się dzisiejszej rozmowie. Cieszę się, że społeczeństwo jest coraz bardziej edukowanie w kwestii opieki nad tymi zwierzętami i coraz częściej mówi, że nie powinno się ich wypuszczać samopas na zewnątrz, gdzie mimo wszystko czyhają na nie niebezpieczeństwa – liczne choroby, wypadki… I taka mała informacja ode mnie. Jeżeli ktoś ch ciałby kiedyś adoptować takiego mruczka to wiem, że podopieczni Stawiamy na Łapy czekają na swoje domy. Sama mam trzy kocurki z tej fundacji i każdy z nich ma swój własny i niepowtarzalny charakter.

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz