Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość – książka dla najmłodszych

Co robicie, kiedy poczujecie gniew? Ja najczęściej biorę się za sprzątanie (głównie szafy, składanie ubrań mnie relaksuje), a czasem wychodzę na spacer. Nie zadałam tego pytania bez powodu, ponieważ dziś chciałabym Wam przedstawić książkę pt.: „Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość”. 

Najmłodszym jest o wiele trudniej okiełznać swoje emocje, więc nic dziwnego, że potrzebują pomocy w zrozumieniu swoich uczuć. Dlatego też Samantha Snowden, Ma stworzyła ten krótki, ale bardzo praktyczny zestaw ćwiczeń. Dzięki niemu dziecko zrozumie, czym jest złość, skąd się ona bierze, uświadomi sobie, czym się objawia, ale również nauczy się mówić o swoich potrzebach. 

Okładka książki pt.: „Twoje spokojne dziecko. 50 ćwiczeń, które pomogą dzieciom opanować złość”

Całość podzielona jest na trzy części. W każdym rozdziale poruszone są zagadnienia związane ze zdenerwowaniem. Autorka w bardzo prosty sposób sformułowała polecenia do zadań i łatwym językiem objaśniła, czym jest np. kora przedczołowa czy ciało migdałowate. Wyjaśniła także to, co dzieje się w ciele i mózgu, kiedy człowiek się złości. 

Ćwiczenia opisane w książce są interesujące. Pociecha może wykonywać je samodzielnie lub też z pomocą kogoś dorosłego. Chociaż muszę przyznać, że najbardziej zainteresowało mnie to, noszące nazwę „Słoik z brokatem”. Myślę, że jest to przydatna książka, która być może pomoże jakiemuś maluchowi w nauce kontroli nad swoimi emocjami.

Współpraca barterowa z wydawnictwem Sensus

6 komentarzy

  • Z racji zawodu, chętnie zapoznam się z tą publikacją.

  • bardzo fajna propozycja dla dzieci i ich rodziców 🙂
    Gdy poczuje gniew hmm muszę się wyżyć faktycznie sprzątanie wtedy dobrze mi idzie 😀

  • To jest idealna pozycja dla mojego starszego syna. Musi sobie wybrać choć jedno ćwiczenie. To co się dzieje z tymi dzieciakami to jest jakaś paranoja.

  • Moja córka to mała złośnica, więc taka książka to coś idealnego dla mnie. Chętnie sobie zamówię i przeczytam. Możne znajdę sposób na humorki córki.

Dodaj komentarz